بهترین روش چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدمان ظرف ها در ماشین ظرف شویی یکی از مهم ترین عوامل در افزایش عمر مفید ماشین ظرفشویی و جلوگیری از خراب شدن آن می باشد.در صورتی که تصور می کنید نحوه چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی اهمیتی نداشته و در هر صورت ظرف ها تمیز می شوند باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید.

پنج قانون کلی برای چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی

باقی مانده غذا را با یک دستمال از ظروف پاک کنید اما به ظروف آب نزنید، چون در این صورت آنزیم های مواد شوینده به درستی به ظروف نمی چسبند و آنها به خوبی تمیز نخواهد شد.

ظروف دارای انحنا و یا کاسه ها را به سمت پایین و با حالت زاویه دار بچینید و آنها را به سمت هم و یا با حالت تو در تو قرار ندهید، اجازه دهید که آب و مواد شوینده در اطراف آنها جریان پیدا کند تا به خوبی تمیز شوند.

برای چیدن قاشق چنگال ها، دسته های آنها را به صورت یکی در میان به سمت بالا و پایین قرار دهید تا از درهم رفتگی آنها جلوگیری کنید و مواد شوینده به تمام سطح آنها برسد.

قبل از اینکه درب ماشین ظرفشویی را ببندید بررسی کنید تا بازوهای اسپری کننده بدون برخورد به سطوح و  آزادانه بچرخند.

محفظه مخصوص مواد شوینده را با قرص های بزرگ یا مواد شوینده زیادی، مسدود نکنید. اگر این محفظه هنگام شستن ظروف باز نشود ظروف تمیز نخواهند شد. برای بررسی این مشکل پس از اتمام چرخه شست و شو به دنبال مواد شوینده در داخل محفظه و یا روی واشر ها بگردید، اگر چیزی از مواد شوینده باقی مانده بود باید به دنبال حل این مشکل باشید. 

چیدمان قفسه بالایی

قفسه بالایی ماشین ظرفشویی برای فنجان، بشقاب های کوچک، نعلبکی، لیوان ها و ظروف کوچک تر طراحی شده است. این وسایل را در زاویه ای قرار دهید که کثیف ترین سطح آن رو به پایین باشد.

برای جلوگیری از خش نیفتادن ظروف مطمئن شوید که از اطراف به ظروف دیگر برخوردی ندارند. کلیه ظروف پلاستیکی و ظروف نگهدارنده کوچک نیز باید در قفسه های بالایی قرار بگیرند. می توانید برای شستن لیوان های بلند ارتفاع قفسه ها را جا به جا کنید.

اگر یک گلدان بزرگ و یا ظروفی با ابعاد بزرگ دارید می توانید قفسه ها را جدا کنید و آنها را به راحتی در طبقه پایین قرار دهید تا شسته شوند.

چیدمان قفسه پایینی

قفسه پایینی ظرفشویی محل قرار دادن بشقاب ها، ماهیتابه ها، قابلمه ها و ظروف بزرگ است. از قوس ها و دندانه های قفسه به درستی استفاده کنید به صورتی که قسمت های کثیف ظروف به سمت بازوهای اسپری کننده باشند و مطمئن شوید که ظروف توی هم نمی روند.

اگر آب نتواند به سطح ظروف برسد آنها تمیز نخواهند شد. ظروف بزرگی که ارتفاع زیادی دارند را در کناره ها قرار دهید تا عملکرد محفظه مواد شوینده را مسدود نکند. برخی از ظروف خیلی بزرگ می توانند ظروف کوچک تر را در خود جای دهند.

توجه داشته باشید و هر ظرف در جایگاه مشخص خودش قرار دهید زیرا در صورتی که ظروف را جایگاه صحیح قرار ندهید منجر به کوتاه شدن عمر ماشین ظرفشویی می شود

چیدمان ظروف سیلور

در مدل های متفاوت ماشین ظرفشویی فضای مناسب برای ظروف سیلور متفاوت است اما به صورت کلی سه نکته وجود دارد:

نکته اصلی برای تمیز شدن ظروف نقره ای این است که آب باید به تمام سطح آنها برسد. هرگز تمام چنگال ها یا قاشق ها را در یک بخش قرار ندهید مگر اینکه آنها را به صورت یکی در میان بدون در هم رفتن جای گذاری کنید.

نکات نهایی برای کسب بهترین نتیجه

برای داشتن ظرف های درخشان، ماشین ظرف شویی خود را همیشه تمیز نگه دارید.آب گرم کن و یا پکیج را بررسی کنید تا مطمئن شوید ظرف شویی از آب با دمای مناسب استفاده می کند. حداقل دمای آب باید ۳۰ درجه باشد، برای امتحان گرم بودن آب، می توانید شیر آب گرم درون سینک را باز کنید تا از گرم بودن آب اطمینان حاصل کنید.

از مواد شوینده به مقدار مناسب استفاده کنید، اگر آب مکانی که زندگی می کنید سخت باشد باید از مقدار بیشتری مواد شوینده برای تمیز شدن ظروف استفاده کنید.قبل از استفاده از مواد شوینده، آنها را به خوبی تکان دهید تا مایع شوینده یک دست شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

      به بالای صفحه بردن

      با تشکر ، درخواست شما با موفقیت ارسال شد.

      کمتر از 12 ساعت دیگر کارشناسان واحد خدمات پس از فروش با شما تماس گرفته و درخواست شما را پیگیری خواهند کرد.